Ocena tolerancji i toksyczności leczenia u pacjentów w trakcie radioterapii skojarzonej z hipertermią
PDF

Słowa kluczowe

hipertermia, tolerancja leczenia, toksyczność leczenia

Jak cytować

Nowak, Agata. 2019. “Ocena Tolerancji I toksyczności Leczenia U pacjentów W Trakcie Radioterapii Skojarzonej Z Hipertermią”. Zeszyty Naukowe Wielkopolskiego Centrum Onkologii 16 (2): 32-37. https://doi.org/10.21641/los.2019.17.2.138.

Abstrakt

Hipertermia jest dodatkową metodą leczenia wykorzystywaną w terapii guzów litych. Wielkopolskie Centrum Onkologii wykorzystuje aparat Celsius 42+ do przeprowadzania zabiegów hipertermii lokoregionalnej. Badanie przeprowadzono na 20 pacjentkach z nowotworem szyjki macicy. Zabiegi wykonywane były 1-2 razy w tygodniu, w schemacie hipertermia – maksymalnie godzina przerwy – radioterapia, zgodnie z rekomendacjami producenta. Wydaje się, iż ocena komfortu leczenia u pacjentów onkologicznych jest niezwykle ważna, zarówno dla pacjentek, jak i dla rozwoju medycyny. W trakcie przeprowadzonego badania udało się ustalić 4 główne problemy, które pojawiły się w trakcie zabiegu hipertermii, w zależności od ilości sesji czy BMI pacjentki.

PDF

Bibliografia

Rzepka E, Puskulluoglu Miroslawa Znaczenie hipertermii w leczeniu onkologicznym. ViaMedica 2015

Wust P, Hildebrandt B, Sreenivasa G, et al. Hyperthermia in combined treatment of cancer. The Lancet Oncology 2002; 3(8):487–497.

Alexander HR. Isolation perfusion. In: DeVita VT Jr., Hellman S, Rosenberg SA, editors. Cancer: Principles and Practice of Oncology. Vol. 1 and 2. 6th ed. Philadelphia: Lippincott Williams and Wilkins, 2001.

Hildebrandt B, Wust P, Ahlers O, et al. The cellular and molecular basis of hyperthermia. Critical Reviews in Oncology/Hematology 2002; 43(1):33–56.

Wszyscy autorzy pracy muszą wyrazić pisemną zgodę na jej publikację. Oświadczenie pierwszego autora, że wszyscy współautorzy zapoznali się z praca i wyrazili zgodę na jej publikację jest również akceptowane. W momencie przyjęcia pracy do publikacji wszelkie prawa do jej wykorzystania przechodzą na właściciela czasopisma i jego praw autorskich. Praca nie może zostać opublikowana w żadnym innym wydawnictwie do czasu wykorzystania jej przez Redakcję Czasopisma. Po opublikowaniu praca pozostaje własnością Wielkopolskiego Centrum Onkologii, a jakiekolwiek jej wykorzystanie w całości lub w części, bez względu na nośnik i język, możliwe jest tylko po uzyskaniu pisemnej zgody Redakcji, która jest wyłącznym wydawcą i dystrybutorem czasopisma , z podaniem źródła.

Downloads

Download data is not yet available.